CV

Op. Dr. Baha Toygar

Göz Hastalıkları Uzmanı

1963 yılında Tarsus’ta doğdu.
Tarsus Amerikan Koleji’nden 1981 yılında mezun olduktan sonra lisans ve yüksek lisansını Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapan Dr. Toygar, uzmanlık eğitimini Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Hastalıkları’nda tamamlamıştır.

Doktora tezi “Oftalmolojide renkli doppler: Vasküler hastalıklarda orbital kan akım hızının araştırılması” dır.

Uzmanlık alanı karatark ve refraktif cerrahi olan Dr. Baha Toygar, Kızılay, Dünya Göz Hastanesi ve Liv Hospital’da Göz Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmıştır.

Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi olan, göz hastalıklarında Türkiye ve dünyada birçok konuya öncülük yapmış olan Dr. Baha Toygar, şu an Dünya Göz Hastanesi – Ataköy’de hastalarına hizmet vermektedir.

Dr. Baha Toygar’ın üye olduğu bilimsel ve mesleki kuruluşlar şöyledir; Türk Tabipler Birliği, Türk Oftalmoloji Derneği, TOD Katarakt ve Refraktif cerrahi birimi seçilmiş aktif üyesi, ASCRS (American Society Cataract & Refractive Surgeons, ESCRS (European Society of Cataract & Refractive Surgeons), BSOS (Black Sea Ophthalmological Society) Genel Sekreter, Afrika Ortadoğu Ülkeleri Oftalmoloji Derneği (MEACO) Katarakt Refraktif Cerrahi board üyesi, Ophthalmology Times yayın kurulu üyeliği.